Tak jako já jsem na pohádky, tak je CW na horory. V kinech teď běží 30 dní dlouhá noc a má drahá zatoužila to vidět. Já jako úžasný a jedinečný manža jsem jí samozřejmě musel vyhovět

30daysNež však začnu povídat o filmu samotném, musím napsat, co mu předcházelo.

Večeři u Mc samozřejmě popisovat nebudu, ale zajímavější bylo to, co následovalo. Zašli jsme si do kavárny na kávičku. První co CW nadchlo, byla krabička sirek ve tvaru stanu s vysouvacím šuplíčkem sirek. Ba dokonce oboustranným šuplíčkem sirek. Zbytek posezení byl ve znamení dilematu. CW musela řešit onu pradávnou otázku: Sebrat, či nesebrat? To je oč tu běží

Nakonec se rozhodla být slušná a když jsem platil, zeptala se servírky, jestli si je může vzít, případně koupit. Servírka řekla, že to nejde, tak si milá CW strčila sirky do kabelky a upalovala pryč

A nyní tedy k filmu samotnému.

V nejsevernějším městě Aljašky se právě chystají na poslední západ slunce na dlouhou dobu. Poté bude noc trvat 30 dní, než opět vyjde slunce. Tohle městečko je absolutně odříznuto od zbytku světa. Nevedou tu žádné silnice a jediný způsob, jak se dostat pryč, je odletět. K tomu se taky chystá spousta zdejších lidí.

Ve městě se začínají dít zvláštní věci. Někdo zabil všechny tažné psy. Většina satelitních telefonů byla ukradena a následně spálena kousek za městem. Nikdo však netuší, co přichází s tmou.

Samozřejmě nebudu popisovat celý děj. Každopádně to jsou jatka. Lidé jsou vražděni na ulicích i přímo ve svých domovech a stávají se potravou. Nepřátel, něco jako upírů, je příliš mnoho na to, aby se dali porazit. Mají velkou sílu a běžné zbraně na ně nepůsobí. Jedinou možností je odstranit hlavu od těla, což je jen těžko proveditelné, vzhledem k tomu, kolik lidí se dožilo onoho zjištění.

Pozadí příběhu pak dotváří příběh dvou hlavních hrdinů, kteří právě řeší svou malou krizi.

Upíři jsou sice silní a inteligentní, přesto jsou to jen krvelačná monstra, která se chtějí nažrat. Na konci „hostiny“ pak vypustí městské zásoby ropy a zničí veškeré důkazy o své existenci, stejně jako to dělají již po staletí.

Pokud jde o děsivost, pak je tenhle film povedený. Ještě teď mě bolí ruka, jak mi jí CW drtila. Chvílemi jsem ji měl téměř na klíně. Takže pokud se chcete bát a děsit, pak si na to zajděte.

Pokud však od hororu očekáváte něco víc, pak Vás asi zklamu. Příběh je velmi jednoduchý, žrát, žrát, sežrat. A jelikož se CW z těchto důvodů tento horor nelíbil, pak poprvé NEdoporučím tento film na shlédnutí.

První nedoporučení máme za sebou, bouchněte rychlý špunty

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Question  Razz Sad  Evil Exclaim Smile Redface Biggrin Surprised Eek  Confused  Cool LOL  Mad  Twisted Rolleyes  Wink Idea Arrow Neutral Cry  Mr. Green