AlexKdyž jsem zjistil, že půjde do kin pokračování Madagaskaru, věděl jsem, že ho budu chtít vidět. Po prvních několika vysílacích dnech se pak ke mě donášely informace o tom, že to není nic moc a že kritika na Útěk do Afriky je špatná, v tu chvíli bylo jasné, že budu chtít tento animák vidět.

V sobotu v 10:00 jsem vzbudil CW(nebyla šťastná, ale přežila to) a po nějakém tom přípravním čase(nebudu říkat jak dlouho, dostal bych sekec) jsme vyrazili ve směru OC Letňany. Koupili jsme si lístky a šli se najíst do Meka(zdravá výživa především).

MartyVe 12:55 měl film začít a tak jsme již 10 minut předem(protože nesnáším činy na poslední chvíli, či pozdě) seděli na svých místech s popkornem a pitím. Film již nějakou dobu běží, takže v sále nebylo příliš moc lidí, nikdo mi tedy příliš nerušil filmový zážitek.

Příběh útěku začíná jistým dokreslením Alexova dětství, kdy od počátku bylo jasné, že se pravděpodobně nestane zrovna nejlepším nástupcem svého otce, krále. Zatímco Alexův otec musí obhájit své vedoucí místo ve smečce v souboji s Makungou(lev krasavec, co chce být králem), malý Alex se vydá na lov zvláštního utíkajícího uzlu. Na konci se setká s pytláky, kteří se rozhodnou pro prodej lvíčete a tak jej zavřou do bedny a odváží pryč. Když král Zuba zjistí, že je syn pryč, okamžitě se vydá na záchranu, dohoní džíp únosců a podaří se mu přetnout provazy, kterými byla bedna k vozidlu připoutána, poté se však podívá do hlavně pušky, ze které vyjde nemilosrdná rána. Lev měl štěstí, kulka mu „pouze“ prostřelila ucho, džíp se však vzdálil příliš na to, aby jej ještě mohl dostihnout. Malý Alex v bedně však nezůstal na džípu, během zběsilé jízdy skončil i s bednou ve vodě, která jej odnášela pryč…až do New Yorku, kde se stal „králem“ místní Zoo.

GloriaPoté se příběh přenáší zpět, do přítomnosti. V rytmu „Já tak rád trsám“ přicházejí na scénu hlavní hrdinové, lev Alex, zebra Márty, hrošice Glorie a žirafák Melman. Přicházejí, aby odešli. Geniální tučňácké partě se totiž podařilo vymyslet únikový plán z Madagaskaru, hlavní roli si v něm zahraje vrak letadla z prvního dílu. Kromě čtyř hlavních hrdinů a tučňácké party se na cestu vydá také král Jelimán s pobočníkem Morisem a opičáci Phil s Masonem. Posledním, však nevyžádaným, pasažérem se stává malý Mort, který se „usadí“ na křídle.

MelmanNakopněte vrtule a ať to sviští. Aerolinie Tučňák Vás vítají na letu Madagaskar – New York, pohodlně se usaťte, právě odlétáme. Tedy alespoň by se to tak dalo nazvat. Tučňáci sestrojili prak, který měl zajistit úspěšné a rychlé vzlétnutí k nebesům. Start proběhl až na menší komplikace úspěšně a tak se letadlo vzneslo do mraků a každý na palubě již téměř cítil vůni civilizace.

Na co však tučňáci zapomněli, bylo palivo, které samozřejmě došlo dříve, než by mohli doufat. „Vážení pasažéři, přistáváme, bohužel volným pádem“, tak podobnou informaci podal kapitán pasažérům krátce před tím, než letadlo změnilo směr letu od rovně k dolů. Tučňákům se nakoec podaří „hladké“ přistání a tak jsou všichni pasažéři v pořádku. Místem přistání se nestal New York, ale srdce rezervace v divoké Africe.

TučňáciNašim hrdinům se tak otevírá nové dobrodružství, Alex potkává své rodiče, Márty poznává život ve stádě, Glorie potkává pořádného hrošího borce a Melman se stává žirafím šamanem. Tučňáci, společně s opičáky, se mezitím pouští do opravy letadla(ze kterého skutečně moc nezbylo).

K opravě je samozřejmě potřeba sehnat součástky a tak se do toho parta černobílých vynalézavců pouští. Nejlepším zdrojem potřebných dílů se tak stávají džípy, které vozí turisty po rezervaci. Pro rafinované tučňáky samozřejmě není žádným problémem džípy získat a tak se uprostřed divočiny ocitají bezmocní NewYorkští turisté. Naštěstí pro ně, vedení se ujímá drsná stařenka(kterou znáte z prvního dílu, když natloukla ošklivé kočičce na vlakovém nádraží) a vede skupinu vstříc záchraně. Babča samozřejmě netuší, kam jít a tak zavede skupinu do džungle, kde se setkávají s posádkami dalších ukradených džípů. Lidé, kteří jsou zvyklí přežít v džungli velkoměsta se nevzdají a rozhodnou se přežít i ve skutečné džungli…

Moto motoMezi zvířaty u nádrže se však odehrává trochu jiný příběh. Král s radostí přijímá zpět svého syna a všichni jeho radost oslavují. Je tu však lev Makunga, který v návratu ztraceného Alexe vidí příležitost. Již dávno touží být králem a neschopný králův syn mu v tom může dokonale pomoci. Rohodne se tedy králi připomenout, že jeho syn ještě neprošel rituálem k zasloužení si své hřívy. Alex, který se domnívá, že jde o taneční souboj, se rozhodne rituálem projít a svou hřívu si vysloužit. Samozřejmě nejde o tanec, ale skutečný souboj, ke kterému si Alex vybere nejslinějšího lva ve smečce(Makunga mu to ostatně nenápadně poradil jako nejlepší volbu). Alex dostane klepec a král je nucen jej vyhnat, to však neudělá a vzdá se svého titulu krále. Vůdcovství se ujímá Makunga a Alexe vyhání, navíc mu uděluje klobouk ostudy(Alex je v něm fakt sexy kocour).

Mason & PhilMárty má mezitím trochu deprese z toho, že všechny zebry jsou stejné a on mezi nimi nikterak nevyniká. Melman zase zjišťuje, že má flek, který znamená šamanskou nemoc a tak má posledních 48 hodin života, během kterých musí Glorii říct, že jí celou tu dobu miluje. Jediná Glorie je však naprosto spokojená, protože se o ní uchází Moto Moto, což je mezi hrochy opravdový samec.

NewYorčané v džungli si budují nový domov a také sestavili přehradu, aby pro sebe měli dostatek vody, tím však seberou vodu všem zvířatům v rezervaci. Nastalou situaci musí vyřešit král, Makunga však není zrovna dobrý na řešení a tak rozhodne, že voda patří jemu a ostatní ostrouhají. Alex se nabídne, že půjde z rezervace proti proudu, najde místo, kde je „trubka“ ucpaná a pustí opět vodu zpět do nádrže. Král Jelimán naopak nabízí svůj nápad, tím je oběť bohům ukrytým v sopce, kteří se tak dobře nají a dají zvířatům vodu. Jako dobrovolník se přihlásí Melman, který stále věří, že umírá a navíc je zklamán z neopětované lásky Glorie. Zvířata tedy odnáší Melmana do sopky, zatímco se Alex s Mártym vydávají na dobrodružnou výpravu mimo rezervaci.

King Julien & MauriceOba zhýčkanci z NewYorkské Zoo nakonec dojdou až k přehradě, než však stihnou vymyslet, co s ní, objeví se její tvůrci, kteří jsou hladoví a zebra se lvem pro ně mohou být ideálním soustem. Alex s Mártym se dávají na útěk, Alex je však chycen a Márty utíká pro pomoc. Na záchranu se zatím vydává Alexův otec, tentokrát syna nehodlá ztratit za žádnou cenu.

V sopce Glorie zachrání Melmana před skokem do lávy a vyříkají si ty svoje city. Z oběti sopce tak prozatím nic není. Tedy až do chvíle, kdy se po dlohé době vrací na scénu prcek Mort, kterého již od moře honí hladový žralok, ten nakonec poslouží jako oběť sopce, takže Jelimán může být spokojen.

Alex se již točí nad ohněm, když se otec Zuba přižene a osvobodí jej. Stále jsou tu však ozbrojení lidé, kteří je okamžitě obkličují. Alex však pozná, že jde o NewYorčany a tak rozjíždí svou show, Zuba se k němu přidává a je z nic skvělé lví taneční duo. Lidé svého „krále“ Alexe poznávají a vše by bylo dobré, kdyby tu stále nebyla drsná babča, která bere pušku a chystá se zastřelit oba lvy. V tu chvíli se však na scéně objeví další záchrana. Tučňákům se podařilo letadlo znovu uschopnit k letu a tak oba lvy zachrání. Ještě zbývá zničit přehradu a vrátit tak vodu zvířatům. Díky opičí „tiché poště“ to vypadá, že se Alex se Zubou rohodli obětovat a tak tučňáci rozbijí přehradu s kotlem, v němž oba lvi trůní. Babča se ještě pokusí zničení zabránit, je však smetena i s přehradou.

Voda se vrací a blíží se happy end. Melman a Glorie to dávají dohromady, Zuba se vrací na svou královskou pozici, Alex je přijat do tlupy a Márty zůstává jeho nejlepším přítelem. Poslední tečkou hepíku pak je velkolepá svatba, vrchní tučňák si bere panenku hula hula tanečnice.

Jestli někdo tvrdil, že Útěk do Afriky je blbost, nebo se nepovedl, pak já říkám, že tomu tak není. Podle mě je to skvěle odvedená práce Dreamworks a celých asi 1,5 hodiny jsem se výborně bavil. Samozřejmě, je to americký film a tak musíte počítat s tou trochou amerického sentimentu, nadruhou stranu je to pohádka a k té to prostě sedí. Film navíc proudí v rytmu hudby, která jej doprovází, takže Vás nenechá nudit. Já tedy mohu Madagaskar 2, Útěk do Afriky, jedině doporučit!

One thought on “Madagaskar 2 Útěk do Afriky”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Question  Razz Sad  Evil Exclaim Smile Redface Biggrin Surprised Eek  Confused  Cool LOL  Mad  Twisted Rolleyes  Wink Idea Arrow Neutral Cry  Mr. Green