Vařila myšička kašičku, na zeleným rendlíčku

A proč vlastně kašičku? A proč na zeleným rendlíčku? A umí vůbec myšička vařit?

Zjevně umí, alespoň se nás o tom snaží přesvědčit tvůrci nového animovaného filmu Ratatouille.

RatatouilleAnimovaných filmů je v poslední době všude spousta. Grafika je čím dál tím lepší, ale příběh již často pokulhává. Ono taky co ještě vymýšlet, když už snad všechna tématika byla použita?

Na Ratatouille jsem chtěl jít už když sem viděl ukázku. Myšák co vaří vybrané pochoutky v Paříži? A proč ne? Již dříve jsem psal o tom, že pohádky můžu, takže jsem se na tenhle počin těšil.

V práci jsem si zarezervoval vstupenky a po práci jsem opět se svou drahou polovičkou vyrazil do kina. Nakoupili jsme zásoby popcornu a pitiva a šlo se do sálu. Docela mě překvapilo, že v sále nebylo nacpáno, ale asi mají lidi v pátek večer jinou představu o trávení volného času, než koukat na kreslenou krysu.

Příběh se točí kolem krysy jménem Remy. Narodil se v kolonii na farmě staré babky, kde se celá jeho „rodina“ živila pouze odpadky. Remy však nebyl stejný jako ostatní, byl totiž obdařen vyjímečně dobrým čichem a tak není divu, že ho odpadky zrovna nelákali. Navíc byl kvůli svému čichu jmenován vrchním očichávačem a musel kontrolovat každý kousek jídla, jestli neobsahuje jed. Ve volném čase se Remy potuloval po domě, sledoval pořad vyhlášeného kuchaře Augusta Gusteau a naučil se číst.

Souhrou náhod se Remy dostane do Paříže, kde ho začne doprovázet výplod mysli, duch mrtvého Gustoa. Díky němu se Remymu podaří dostat do vyhlášené Gustoovi pětihvězdičko­vé(ačkoli tou dobou již jen tříhvězdičkové) restaurace, kde objeví uklízečku Linguiniho, jak kazí polévku. Remy polévku zachrání(přidáním všelijakých přísad) a udělá z ní delikatesu a specialitu podniku. Linguini se tak i proti své vůli stává kuchařem, pod vedením Remyho.

Společně tahle dvojka dokáže hodně a dokonce se ukáže, že Linguini je synem Augusta Gusteau a stává se tak majitelem jeho restaurace.

Sice nakonec restauraci zavře hygiena (kdo by to byl řekl, že se jim nebude líbit, že krysy vaří?), ale i tak vše skončí dobře. Dokonce i ten happy end je tu podán ve snesitelné podobě.

Ani v tomhle filmu samozřejmě nechybí láska, pořádní záporňáci, dobří přátelé, napětí, ale hlavně pořádná dávka smíchu.

Na závěr nezbývá než říct, že Ratatouille rozhodně stojí za to.

P.S.: Nutno podotknout, že i moje hororová lady Codewoman byla z tohohle filmu nadšená, takže to skutečně stálo za to.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Question  Razz Sad  Evil Exclaim Smile Redface Biggrin Surprised Eek  Confused  Cool LOL  Mad  Twisted Rolleyes  Wink Idea Arrow Neutral Cry  Mr. Green