„Lásko, co kdybychom šli o v sobotu do kina na ten novej Underworld?“
„Co si proved?“
„Co bych měl provádět? Prostě Tě chci vzít do kina.“
„No právě, to už je tenhle měsíc podruhý, co pudem do kina, dokonce na film, kterej chci vidět, takže co si proved?“
Tak to byla jen drobná vsuvka, abyste viděli, jak to vypadá, když chce bejt chlap pozornej 😀

Máte-li film, který je trhákem a nevíte, jak pokračovat, nabízí se snadné řešení, udělejte jakýsi předdíl, který vysvětlí události, ke kterým došlo v dílech, které jste již viděli. Vznikne tak v podstatě takový nultý díl, který vychází a zároveň sází na úspěch předchozích dílů. Osvědčilo se to již mnohokrát a tentokrát se pro stejný postup rozhodli tvůrci Underworldu.

Když došlo k rozdělení nesmrtelných, vznikly dvě nové rasy. Upíři a vlkodlaci. Upíři byli inteligentní a silní a dokázali si získat nadvládu nad lidmi. Vlkodlaci byli sice také silní, byli však divocí a neovladatelní, nebyli navíc dostatečně inteligentní, aby dokázali svůj potenciál využít. Po proměně navíc zůstávali ve vlčí podobě, která jim dominovala.

Jednoho dne však došlo ke změně, narodil se Lucien. Vládce upírů Viktor měl možnost toto dítě zabít, rozhodl se však využít jeho potenciál a možné výhody, které tím upíři mohli získat. Lucien byl jiný, byl silný, rychlý, inteligentní, dokonale soustředěný a s perfektními reflexy. Viktor jej vychoval a využil k tvorbě výborných sluhů. Nové plémě lykanů bylo zrozeno k tomu, aby sloužilo upírům ku prospěchu. Stali se z nich denní strážci a otroci.

Lucien byl od počátku mezi lykany určitým prominentem. Sloužil svým pánům, přesto však nemusel otročit, nesměl být bičován a navíc měl po sídle téměř neomezený pohyb. Z pohledu upírů tak byla vytvořena dokonalá rovnováha. Lucien si nesměl sundat obojek, který mu bránil v přeměně ve vlka a zároveň nesměl opustit sídlo. Tato pravidla dodržoval a tak v tom nebyl žádný problém.

Když se však vše zdá perfektní, přijde něco, co to může zničit a dost pravděpodobně to bude jedna ze sester nenávist a láska, které zpravidla přicházejí ruku v ruce. Lucien a Viktorova dcera Soňa se do sebe zamilovali a udržovali utajený románek. Něco na způsob Romea a Julie, láska, které není přáno, dva rody, které stojí proti sobě. V tomto případě však nedojde ke smíření rodů po sebevraždě obou milenců…

Vlkodlaků za branami sídla je čím dál tím více a vymykají se kontrole, napadjí lidi i upíry, drancují, zabíjejí a rozšiřují své řady o další a další nesmrtelné. Lidé, kteří žijí v područí upírů, se začínají bouřit a požadují větší ochranu od svých pánů. Do sídla se tak začíná sjíždět lidská šlechta. Upíři zajišťují doprovod, aby ubránili hosty před vlkodlaky, mezi doprovodem je i Soňa, která svého otce poslouchá na slovo, jen neví na které. Průvod je napaden, útok však vede příliš mnoho vlkodlaků na to, aby bylo možné se ubránit. Před Lucienem tak stojí těžká volba, porušit příkaz a jít své milované na pomoc, nebo příkaz dodržet a o Soňu přijít. Jelikož láska velmi často zvítězí nad rozumem, rozhodne se Lucien pro záchranu.

Lucien při této akci navíc poruší další příkaz, když si sundá svůj obojek a promění se ve vlka. Útok sice zastaví a zachrání tak Soně život, vděk upírů tak však nezíská.

Za porušení příkazu je Lucien zbičován a nepřímo odsouzen k brzké smrti, rozhodne se tedy k útěku a získání svobody. Rozhodl se však nejít sám, ale vzít s sebou i další lykany v otroctví. Soňa se rozhodne připojit ke svému milovanému.

Lucien a řada jeho druhů se dostane na svobodu, než však může utéct i Soňa, odhalí její zradu Viktor, který ji použije jako návnadu na Luciena. Samozřejmě je Viktorova taktika úspěšná a Lucien i Soňa jsou uvězněni a odsouzeni na smrt. Soňa je zabita Lucienovi před očima a přichází na řadu sestra nenávist. Lucien se na krátko osvobodí a přivolá své druhy na pomoc. Rázem se na sídlo řítí rozsáhlé řady rozuřených vlkodlaků a Lykanů, které touží po smrti upířích tyranů. Je svedena nelítostná bitva, při níž jsou upíři poraženi a Viktor s několika dalšími prchá. Konec otroctví, lykani získali svou svobodu, začíná však válka, která přetrvá věky…

Jde tedy o v podstatě klasickou zápletku, kterou jsme mohli vidět již mnohokrát. Tentokáte tedy pouze zasazena do prostředí Underworldu a využívá ohromného potenciálu nesmrtelných. Z hlediska příběhu se tedy nedočkáte žádného zvratu, novinky, nebo šoku, přesto však jde o velmi kvalitní zpracování, které neurazí a dokáže zaujmout fandy tohoto žánru. Film je navíc doprovázen vhodnou hudbou, která umocňuje temnou atmosféru doby a příběhu. Jde-li Vám tedy o kvalitní fantasy s upíry a vlkodlaky, Vzpoura lykanů na Vás čeká…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Question  Razz Sad  Evil Exclaim Smile Redface Biggrin Surprised Eek  Confused  Cool LOL  Mad  Twisted Rolleyes  Wink Idea Arrow Neutral Cry  Mr. Green